Për të rezervuar një helikopter personalisht , rrëmbeni iPhonin  tuaj dhe hapeni një aplikacion modern dhe të përshtatshëm të krijuar nga AVIAV TM (Cofrance SARL). Ky shërbim  është shumië i lehtë  për përdorim dhe do t’ju lejojë të bëni ëndrrat tuaja  realitet për një fluturim personal. Mbase , ju keni dashur  prej kohësh:

 • Një fluturim për të shijuar pamjen mbi qytetin tuaj ose ndonjë vend tjetër që i’u pëlqen,
 • Impresiononi veten me një pamje nëpërmjet “syri të zogut “ mbi vende të mahnitshme dhe zonat përreth;
 • Realizimin e një takimi biznesor në një helikopter në mënyrë që do të kurseni kohën e transferimit  nga aeroporti;
 • Ose thjesht duke bërë një selfie të mirë nga lart

Të gjitha këto janë të mundshme me shërbimin e prenotimit të një helikopteri përmes aplikacionit AVIA Çarter.

Përfitimet e përdorimit të aplikacionit AVIA Çarter

 • Shpejtësia dhe komoditeti
 • Një flotë e madhe e helikopterëve më të mirë nga prodhuesit më të njohur botërorë: Robinson, Sikorsky, Eurocopter, Bell, Mi-8, Agusta dhe shumë më tepër.
 • Mundësia për të zgjedhur një model të përshtatshëm përmes futjes së parametrave të përcaktuar sipas dëshirave , pa u konsultuar me menaxherët tanë. Parametrat përfshijnë kapacitetin e pasagjerëve, intervalin e fluturimit dhe lartësinë, llojin e terrenit, kushtet atmosferike.
 • Besueshmëria dhe parametrat teknikë të shkëlqyeshëm të gjithë helikopterëve të disponueshëm me qira. Të gjithë aeroplanët i nënshtrohen mirëmbajtjes së detyrueshme dhe riparimit të nevojshëm.
 • Rezervimi i menjëhershëm: ndonjëherë është e mundur që ju të keni një helikopter të gatshëm në shërbimin tuaj brenda pak më pak se 3 orë pas përdorimit të aplikacionit. Sa më shpejt që të klikoni në modelin e dëshiruar të helikopterit në AVIA Charter, menaxheri ynë do t’iu kontaktoj për për të firmosur detajet dhe për të konfirmuar rezervimin që ju të ndjeheni më të qetë.
 • Shërbimi i rezervimit të helikopterit është në dispozicion 24 orë në ditë nga çdo vend , zyrë, shtëpi, hotel në mbarë botën.

До вертолета рукой подать

 • Aplikimi është virtual , tërheqës dhe i thjeshtë për t’u përdorur edhe për përdoruesit e papërvojë. Menuja ka dy çelësa virtual dhe simbole. Tani, edhe një fëmijë mund të rezervojë një helikopter , që dmth një helikopter të vërtetë  dhe të sigurt dhe jo një lodër.
 • Të dhënat mbi kushtet e motit në zonën e fluturimit të planifikuar që lejon marrjen e masave të nevojshme për udhëtimin e ardhshëm në rast të reshurave , nxehtësisë ekstreme ose erës së fortë. Kjo është shumë e rëndësishme veçanërisht për ata që kanë frikë nga fluturimi. Moti është gjithmonë një rrethanë serioze kur është fjala për helikopterët.

Si të rezervoni një helikopter përmes AVIA Çarter – udhëzues hap pas hapi :

Çfarë duhet të bëni për të filluar të shijoni të gjitha shërbimet dhe privilegjet gjatë marrjes me qera të një aeroplani  modern:

 1. Shkarkoni aplikacionin AVIA Çarter të dizajnuar nga agjenti i rezervimeve ajrore AVIAV TM (Cofrance SARL) nga App Store.
 2. Zgjidhni gjuhën në të cilën do të merrni dhe plotësoni informacionet.
 3. Specifikoni datat për të cilat dëshironi të rezervoni një helikopter.
 4. Specifikoni periudhën e fluturimit të aeroplanëve dhe rrugën që do ndjek, duke përfshirë pikat e ngritjes dhe aterimit .
 5. Vendosni parametrat specifikë për të zgjedhur helikopterin më të përshtatshëm: kapaciteti i ngritjes, kapaciteti i udhëtarëve, gjatësia kohore e udhëtimit.
 6. Qëllimi i fluturimit: turne, transferim, takim biznesor , një ngjarje festive ose solemnitet, realizim të fotografive ajrore.
 7. Lëreni të dhënat tuaj kontaktuese dhe pritni një thirrje të shpejtë nga një menaxher kompetent i AVIAV TM. Menaxheri do të përcaktojë parametrat, kontrollojë disponueshmërinë dhe do të konfirmojë rezervimin për datat e zgjedhura. Stafi ynë i përmbahet standardeve më të larta të etikës së biznesit, diskrecionit dhe konfidencialitetit.
 8. Arritje  në vendin e ngritjes në ditën dhe kohën e caktuar.

 

Për më të sofistikuarit

Ne jemi AVIAV TM (Cofrance SARL).

Si kompani, ne

 • Vlerësojmë reputacionin tonë;
 • Gjithmonë përmbushim angazhimet tona ndaj klientëve,
 • Jemi përdorues të teknologjisë më të përparuar,
 • Bashkëpunojnë vetëm me ofrues të shërbimeve lojale,
 • Kemi partnerë të besueshëm në mbarë botën,
 • Mund të organizojmë ngritjen dhe aterimin e helikopterëve edhe në aeroportet më të largëta dhe të vështira për t’u arritur, të vendosura kudo në planetin. Për shembull, në vendpushimin për skijim të Kourçevel 1850, ku aterimi i avionëve privatë është shpesh i pamundur për shkak të motit të keq, si erëra të forta dhe dukshmëri të dobët.

Linja AVIA nga AVIAV TM është një aplikacion modern mobil i përshtatshëm, i projektuar posaçërisht për klientët tanë të sofistikuar, të cilët janë të vendosur mos marrin gjë tjetër përveç telefonave të mençur më të mirë dhe shërbimeve më të mira të linjës  ajrore.

 

Rezervo një helikopter në telefonin  tuaj të mençur  me AVIAV TM (Cofrance SARL)!